شرکت اندیشه نگار آیریس آماده ارائه خدمات و محصولات مرتبط با طراحی و اجرای شبکه، تأمین امنیت شبکه؛ خدمات ذخیره سازی و مرکز داده و همچنین ارائه محصولات مرتبط با این حوزه می باشد. در صورت نیاز به اطلاعات در خصوص تجهیزات امنیتی (فایروال) و سایز تجهیزات مرتبط با شبکه و ذخیره سازی اطلاعات جهت دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

چرا امنیت شبکه مهم است؟

شما ممکن است دارایی هایی مانند اتومبیل، خانه، وسایل خانه و غیره داشته باشید که برای حفظ امنیت و محافظت از آنها ممکن است هزینه های مختلفی انجام دهید. هزینه هایی مانند خرید قفل، دزدگیر و غیره. اما امروزه ماهیت دارایی ها تغییر کرده باشد. امروزه ممکن است اطلاعات سازمان شما مهمترین دارایی شما باشد و یا ممکن است دارایی های دیجیتالی دیگری داشته باشید که لازم است محافظت و حفط امنیت آنها را تدابیری بیندیشید. یکی از کارایی که در این خصوص باید انجام دهید، تأمین امنیت شبکه کسب و کار یا شرکتتان است.

چه تهدیداتی امنیت شبکه را به خطر می اندازند؟

تهدیدات امنیت شبکه در دو دسته کلی قرار می گیرند:

1ـ حملات منطقی (Logic Attacks)

2ـ حملات منابع (Recourse Attack)

در حملات منطقی که یک استراتژی انتفاعی محسوب می شوند، هدف وارد شدن به سیستم به منظور دسترسی غیر مجاز به آن و یا خراب کردن است و برای این حملات از طریق نقاط ضعف سیستم شامل آسیب پذیری نرم افزاری مانند backdoors و خطای امنیتی در کد باشد.

همچنین حملات منابع با هدف نابودی منابع انجام می شود. روشی که این نوع از حمله در پیش دارد این است که سیستم را مجبور به نابودی می‌کند که در نتیجه آسیب‌پذیر است. این حملات به روش‌های مختلفی انجام می‌شود؛ سریع ترین راه آن این است که سرور با سیل عظیمی از درخواست سرویس که از کنترل آن خارج است روبرو کند. برخی از حملات منابع شامل نصب Malware در شبکه می شود که باعث آسیب پذیری آن خواهد شد.

هدف از امنیت شبکه پیشگیری از خسارات ناشی از سوء استفاده از داده ها است. برخی از آسیب های احتمالی وجود دارد که ممکن است در صورت عدم اجرای درست امنیت شبکه رخ دهند. برخی از این آسیب ها عبارتند از:

 • نقض محرمانه بودن اطلاعات

شما در هر کسب و کار باشید نیاز دارید که اطلاعات خود را از دید رقبا مخفی نگه دارید.

 • از بین رفتن داده ها

همانظور که بیان کردیم، داده های کسب و کار شما برای شما دارایی محسوب می شود. از بین رفتن داده ها می تواند بسته به ماهیت کسب و کار آسیب های مختلفی ایجاد کند که در برخی از کسب و کارها از بین رفتن داده ها برابر است با فلج شدن یا ورشکستگی کسب و کار.

 • دستکاری داده ها

اگر داده های شما دستکاری شود نیز برای شما آسیب جدی به همراه خواهد داشت. دستکاری داده ها می تواند منجر به داده های اشتباه و در نتیجه تصمیمات اشتباه و در نتیجه رو به افول رفتن کسب و کار شما خواهد شد.

فایروال چیست و چه کاربردی دارد؟

فایروال یا دیواره آتش (firewall) به نرم افزارها یا سخت افزارهایی گفته می شود که از دسترسی کاربران غیر مجاز به سیستم های شبکه و کامپیوتری جلوگیری می کنند و ترافیک تبادل شده در شبکه را کنترل می کنند. فایروال در واقع یک تجهیز امنیتی است که می تواند یک نرم افزار و یا یک دستگاه سخت افزاری باشد. هدف اصلی فایروال جداسازی یک داده امن از ناحیه نا امن و کنترل ارتباط بین دو طرف است. به طور عمده، کار فایروال مسئول کنترل ارتباطات ورودی و خروجی از یک دستگاه نسبت به شبکه است. فایروال ها می توانند یک چارچوب امنیتی جامع برای شبکه به وجود آورند.

فایروال ها چگونه عمل می کنند؟

فایروال با استفاده از یک دیوار کد، کامپیوتر را از اینترنت جدا می کند. فایروال هر داده ای که می خواهد به کامپیوتر شما وارد شود یا از آن خارج شود را بررسی می کند که چک می کند که آیا داده مورد نظر اجازه ورود یا خروج دارد یا نه و در غیر این صورت آن را مسدود می کند.

عدم استفاده از فایروال باعث می شود که هکرها با سهولت بیشتری وارد شبکه یا کامپیوتر شخصی شوند و به راحتی و بدون محدودیت خراب کاری های مورد نظر را انجام دهند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با شماره 02159197000تماس بگیرید.

تجهیزات فایروال دقیقاً چه کاری انجام می دهند؟

عموماً فایروال‌ها این کارها را انجام می‌دهند:

 • از منابع محافظت می‌کنند.
 • اجازه‌ دسترسی مجاز می‌دهند.
 • ترافیک شبکه را مدیریت و کنترل می‌کنند.
 • اتفاقات را ذخیره و گزارش می‌دهند.
 • نقش یک میانجی را ایفا می‌کنند.

چرا استفاده از تجهیزات فایروال مهم است؟

دلیل اهمیت استفاده از تجهیزات فایروال، در واقع همان دلیل اهمیت امنیت شبکه است زیرا تجهیزات فایروال مهمترین تجهیزات تأمین امنیت شبکه هستند. بنابراین به شدت به شما توصیه می کنیم که جهت تأمین امنیت شبکه یا مرکز داده خود از تجهیزات امنیتی فایروال استفاده کنید.

چه برندهایی تجهیزات فایروال تولید می کنند؟

 • Fortinet

 برند fortinet به عنوان ماموریت اصلی خود امنیت شبکه و محتوا را با نرخ بالایی فراهم می آورد. Security fabric یکپارچه فورتی نت ترکیبی از پردازنده های امنیتی، یک سیستم عامل بصری و هوش تهدید اعمال شده، است که همراه با امکان مدیریت آسان، امنیت بهبودیافته، عملکرد استثنائی، دید بهتر و کنترل مناسب تری را فراهم می کند.

 • Cisco

سیسکو یک شرکت آمریکایی در زمینه فناوری اطلاعات است که دفتر مرکزی آن در شهر سن خوزه در مرکز سیلیکون ولی قرار دارد. شرکت سیسکو محصولات و خدمات با فناوری بالا خصوصاً سخت افزارهای شبکه و تجهیزات مخابراتی را طراحی، تولید و به فروش می رساند. به جرأت می توان گفت به دلیل پیشرو بودن سیسکو در زمینه شبکه، نام تجهیزات شبکه با برند سیسکو گره خورده است.

 • F5

تجهیزات فایروال پیشرفته ساخته شده توسط برند F5 راهکارهای امنیتی را با عملکردی بالا ارائه می کنند و عموما برای محافظت از مراکز داده در مقابل تهدیداتی که از طریق پروتکل های گسترده به شبکه وارد می شوند، طراحی شده اند. محصولات، تکنولوژی ها و راهکارهای F5 در راستای تضمین امنیت در کنار یکدیگر به کار گرفته می شوند تا اطمینان حاصل شود با روشی درست، برنامه های کاربردی در حال اجرا هستند.

 • Sophos

برند Sophos نیز توانسته است در زمینه تجهیزات سخت افزاری و نرم افزاری حوزه امنیت اطلاعات جای خود را در بازار فناوری اطلاعات پیدا کند و در برخی از زمینه ها مزیت رقابتی ایجاد کند.

 • Juniper

شرکت Juniper  در سال 1996 با هدف فروش محصولات و خدمات شبکه‌هاي مبتنی بر IP پایه ریزی شد. از زمان شروع به کار این شرکت در بازار تا به حال، خانواده Router هاي Juniper رقيب اصلي شرکت بزرگ Cisco بوده‌اند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با شماره 02159197000تماس بگیرید.

10 نکته که باید در خرید فایروال به آن دقت کنید.

1ـ امنیت در حد مناسب

دستگاه های فایروال با مدل ها  و ویژگی های مختلفی در بازار وجود دارند که استانداردهای امنیتی مختلفی را دارا می باشند. شما باید استانداردهای دستگاه مورد نظر را با نیازهای خودتان تطبیق دهید و سپس خرید را انجام دهید.

2ـ دسترسی مناسب از طریق رابط کاربری مناسب

شما باید دقت کنید که دستگاهی که تهیه می کنید از رابط کاربری مناسب و استانداردی برخوردار است.

3ـ پشتیبانی از VPN

 یک فایروال خوب باید بتواند یک شبکه مجازی ایمن ایجاد کند و آن را به طور کامل کنترل کند.

4ـ پشتیبانی از پهنای باند بالا

شما باید ببینید که فایروال مورد نظر را تنها برای مباحث امنیتی و کنترل پورت ها استفاده می کنید و یا قرار است از ویژگی های سوئیچینگ و روتینگ دستگاه ها نیز استفاده کنید. بسته به نیاز خود می توانید دستگاه با پهنای باند مناسب را انتخاب کنید.

5ـ ساپورت مناسب

شما باید مطمئن شوید که دستگاهی که تهیه می کنید دارای پشتیبانی 24 ساعته و هفت روزه هفته باشد تا در هنگام بروز مشکلات دچار کمترین دردسر شوید.

6ـ سیستم بی سیم ایمن

در بسیاری از موارد، سرویس های بی سیم در سازمان ارائه نمیشوند و خیلی از کارشناسان IT تمایلی به داشتن دستگاه هایی که قابلیت کنترل سیستم بی سیم را داشته باشند احتیاجی ندارند. ولی تهیه این قابلیت این امکان را به کارشناسان میدهد که در صورت نیاز به این قابلیت، مثلا در هنگامیکه سرویس اینترنت بی سیم به مهمان ها ارائه میشود، این امکان را با چند تغییر ساده در ساختار شبکه و بدون هزینه اضافی در اختیار داشته باشند.

7ـ ایمنی در Gateway

اگر دستگاه شما قابلیت هایی مانند آنتی ویروس مرکزی، آنتی اسپم، Spyware و غیره را داشته باشد تا حد زیادی نیاز شبکه به پراکندگی این سرویس ها در سرورهای مختلف را حل می کند.

8ـ فیلترینگ محتوا

برخی از دستگاه های فایروال قابلیت فیلترینگ محتوا را دارند که می توانند نیاز شما را به این امر برطرف کنند.

9ـ مانیتورینگ پیشرفته و گزارش گیری یکپارچه

در یک روز کاری، یک دستگاه فایروال هزاران حمله نفوذ را شناسایی و بلاک میکند، ویروس ها و بدافزارها را شناسایی میکند و تعداد زیادی اتصالات موفق و ناموفق را مدیریت و ثبت میکند. اما این اطلاعات تنها زمانی مفید هستند که در یک سیستم جامع و گویای گزارش گیری ارائه شوند. شما باید به دنبال دستگاهی باشید که گزارشات دقیق، گویا و کاربردی تولید و ارائه میدهند. یک فایروال خوب میبایست سیستم ایجاد و ارسال ایمیل در مواقع هشدار را نیز پشتیبانی کند.

10ـ فابلیت failover

این قابلیت سبب می شود که دستگاه ها به صورت رزرو در کنار هم قرار بگیرند تا در صورتی که به هر دلیلی یکی از دستگاه ها از کار افتاد، دستگار دیگر به کار ادامه دهد. بسیار از سازمان ها در خرید فایروال این قابلیت را نیاز دارند بنابراین در صورت که شما هم از این سازمان ها هستید این قابلیت را هنگام خرید در نظر بگیرید.

چرا تجهیزات فایروال را از شرکت توسعه فناوری اطلاعات آیریس خریداری کنیم؟

شرکت اندیشه نگار آیریس با … سال سابقه در زمینه ارائه خدمات نرم افزاری، سخت افزاری و پشتیبانی شبکه با به کار گیری پرسنل فنی مجرب و متخصص آماده ارائه مشاوره خرید به مشتریان محترم می باشد. همچنین رزومه شرکت و مشتریان قبلی شرکت نشان دهنده سابقه درخشان شرکت در زمینه فروش و خدمت رسانی قوی به مشتریان است.

مهمترین ویژگی هایی که شرکت توسعه فناوری اطلاعات آیریس دارد که خرید از این شرکت را برای مشتریان جذاب می کند عبارتند از:

 • سابقه و رزومه درخشان
 • پرسنل متخصص و مجرب
 • تنوع خدمات و محصولات
 • پشتیبانی صد در صد

جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با شماره 02159197000تماس بگیرید.