اگر قصد راه اندازی شبکه در شرکت یا کسب و کار خود را دارید و کمی در این باره تحقیق کرده اید، حتماً اسم تجهیزات سیسکو به گوشتان آشنا است. اگر شما قصد دارید از تجهیزات سیسکو برای شبکه استفاده کنید و یا در این باره تردید دارید، در این بخش اطلاعات مفیدی را در این خصوص در اختیار شما می گذاریم.

آشنایی مختصر با شرکت سیسکو

سیسکو یک شرکت آمریکایی در زمینه فناوری اطلاعات است که دفتر مرکزی آن در شهر سن خوزه در مرکز سیلیکون ولی قرار دارد. شرکت سیسکو محصولات و خدمات با فناوری بالا خصوصاً سخت افزارهای شبکه و تجهیزات مخابراتی را طراحی، تولید و به فروش می رساند. به جرأت می توان گفت به دلیل پیشرو بودن سیسکو در زمینه شبکه، نام تجهیزات شبکه با برند سیسکو گره خورده است.

سیسکو چه تجهیزاتی در زمینه شبکه تولید می کند؟

روتر یا مسیریاب  (Router)

روترها تجهیزات سخت افزاری هستند که چند شبکه بی سیم و یا دارای کابل را به یکدیگر متصل می کنند و در اینترنت تعیین می کنند که اطلاعات (بسته های اطلاعاتی) از کدام یک از مسیرها به مقصد برند و همچنین رسیدن آنها به مقصد را کنترل می کنند.

سوئیچ  (Switch)

سخت افزار دیگری که در شبکه کاربرد وسیعی دارد، سوئیچ است به طوری که سوئیچ را پر کاربردترین قطعه در شبکه می دانند. سوئیچ وسیله ای است که از هر کامپیوتر یک کابل شبکه به آن کشیده می شود و در وقت که اطلاعات از یکی از سیستم ها به درون شبکه فرستاده می شود، دستگاه سوئیچ آن را مدیریت کرده و اطلاعات را به سمت مقصد ارسال می کند. بنابراین برای راه اندازی شبکه در یک مجموعه حتما به یک یا چند دستگاه سوئیچ نیاز داریم.

فایروال یا دیوار آتشین  (Firewall)

فایروال به نرم افزارها یا سخت افزارهایی که امنیت شبکه را برقرار می کند گفته می شود. در واقع فایروال ها از دسترسی به سیستم های کامپیوتری جلوگیری کرده و ترافیک رد و بدل شده در شبکه را کنترل می کند.

محصولات کنترل و نظارت بر شبکه  (Monitoring and Managment)

سیستم های مانیتورینگ شبکه به ما کمک می کند که با آگاهی از وضعیت شبکه بتوانیم در صورت بروز مشکل، اقدام مناسب را انجام دهیم. همچنین آگاهی از وضعیت خطوط ارتباطی و سرورها و سرویس ها و وقایع امنیتی شبکه می تواند به ما امکان جلوگیری از بروز بسیاری از مشکلات را بدهد. عدم وجود مانیتورینگ، قضاوت در مورد اینکه آیا تغییرات ایجاد شده تاثیر مثبتی روی عملکرد کلی شبکه دارد یا خیر را دشوار می کند.

ویپ یا تلفن بر بستر شبکه  (VoIP)

ویپ (VoIP) که مخفف عبارت Voice Over IP تکنولوژی و تجهیزات انتقال صدا روی بستر شبکه است که امکان بر قراری تماس های تلفنی را روی بستر شبکه IP فراهم می آورد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با شماره 02159197000تماس بگیرید.

چرا سیسکو؟

راهکارهایی که سیستم های شبکه سیسکو ارائه می دهند، یک شبکه هوشمند و یکپارچه را ایجاد می کند که با نیازهای کسب و کارها در حال حاضر و آینده مطابقت دارد. تجهیزات سیسکو به کمک موارد زیر به کسب و کارها کمک می کند:

 • فراهم کردن اتصال امن و بدون محدودیت بین کارکنان، مشتریان و اطلاعات
 • ارائه نرم افزارهای با کیفیت صدا و تصویر در یک پلتفرم شبکه همگرا
 • کمک به اطمینان از دسترسی به اطلاعات در هر جایی
 • اتوماتیک کردن امنیت شبکه به کمک شبکه های دارای دفاع خودکار
 • کاهش هزینه های عملیاتی
 • کمک به کسب و کارها جهت حفاظت از محیط زیست

همچنین سیستم های شبکه سیسکو، سازمان ها را قادر می کند تا:

 • ریسک به کار گیری فناوری های جدید را کاهش دهند.
 • شتاب دادن به توسعه راهکارهای مبتنی بر فناوری
 • کمک با چابکی کسب و کار به وسیله زیرساخت های مقیاس پذیر، قابل اعتماد و قابل پیش بینی که کسب و کارها می توانند با هزینه کمتر بر روی آن زیرساخت ها سوار شوند.
 • یکپارچه کردن فناوری در شعبه های مختلف کسب و کار و مرکز داده به کمک محصولات و راهکارهای دارای کیفیت تضمین شده
 • افزایش سهولت و موفقیت توسعه نرم افزارهای حیاتی کسب و کار که به کمک شبکه سیسکو معماری شده اند.
 • سفارشی سازی بر اساس نیازهای کسب و کار

5 نکته بسیار مهم درباره خرید تجهیزات شبکه سیسکو

اگر در حال خرید تجهیزات شبکه سیسکو هستید، لازم است 5 سؤال زیر را بپرسید:

 • آیا تجهیزات سیسکو که در حال خرید آن هستید اورجینال است؟

تجهیزات سیسکو که خریداری می کنید باید برچسب ضد جعل و تقلب داشته باشد و شما می توانید از طریق تلفن، پیام کوتاه یا ایمیل درخواست ضد جعل کنید. استفاده یا خرید عمدی تجهیزات تقلبی سیسکو ممکن است خطرات پنهانی برای شبکه و آینده شما به وجود آورد.

 • آیا تجهیزات سیسکو که در حال خرید آن هستید نو است یا دست دوم؟

شرکت سیسکو معتقد است که مالکیت خدمات و نرم افزار قابل انتقال به غیر نیست. بنابراین سیسکو تمام تجهیزاتی که اطلاعات کاربر نهایی را که با تجهیزات مطابقت ندارد، دست دوم تلقی می کند. حتی اگر تجهیزات باز نشده باشد. بنابراین حتماً لازم است که در هنگام خرید با این نکته دقت کنید.

 • آیا تجهیزات سیسکو که در حال خرید آن هستید می توانند خدمات اصلی را دریافت کنند؟

هنگام خرید یک دستگاه سیسکو باید یک سال خدمات اصلی پشتیبانی را پرداخت کنید. این هزینه ای است که باید پرداخت شود اما آیا نماینده شما را برای این سرویس پولی ثبت کرده است؟ اگر ثبت نام نکنید در آینده در صورت نیاز به سرویس اصلی ممکن است با مشکل روبرو شوید.

 • آیا محصولی که در حال خرید آن هستید توقف تولید شده است؟

توجه کنید که اگر شما محصولی را تهیه کنید که تولید آن متوقف شده باشد، امکان استفاده از خدمات اصلی پس از فروش سیسکو را نخواهید داشت.

 • آیا ماژول GBIC  و SFP که خریداری کرده اید یک محصول اصلی سیسکو است یا جعلی است؟

اختلاف قیمت ماژول های GBIC و SFP اصلی سیسکو با ماژول های تقلبی بسیار زیاد است به همین دلیل امکان اینکه محصولات تقلبی به جای محصول اصلی به شما بفروشند نیز بسیار زیاد خواهد بود. این محصولات تقلبی ممکن است در انتهای انتقال از شدت نور یا انتشار نور برخوردار باشند. طول موج مطابق با الزامات استاندارد نیست و حساسیت گیرنده با استاندارد مطابقت ندارد و عمر مفید بسیار کوتاه است و کار نیز ناپایدار می باشد.

چرا تجهیزات سیسکو را از شرکت اندیشه نگار آیریس تهیه کنیم؟

شرکت اندیشه نگار آیریس با … سال سابقه در زمینه ارائه خدمات نرم افزاری، سخت افزاری و پشتیبانی شبکه با به کار گیری پرسنل فنی مجرب و متخصص آماده ارائه مشاوره خرید به مشتریان محترم می باشد. همچنین رزومه شرکت و مشتریان قبلی شرکت نشان دهنده سابقه درخشان شرکت در زمینه فروش و خدمت رسانی قوی به مشتریان است.

مهمترین ویژگی هایی که شرکت اندیشه نگار آیریس دارد که خرید از این شرکت را برای مشتریان جذاب می کند عبارتند از:

 • سابقه و رزومه درخشان
 • پرسنل متخصص و مجرب
 • تنوع خدمات و محصولات
 • پشتیبانی صد در صد

جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با شماره 02159197000تماس بگیرید.